Przydatne linki

  

  

21.11.2019 obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  To święto życzliwości zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. Dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i  owocnych relacji międzyludzkich.

Aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi. Jest to święto dla każdego, bo żeby wziąć w nim udział wystarczy zrobić coś miłego dla osób ze swojego otoczenia. Dlatego ekipa Samorządu Uczniowskiego przygotowała na ten dzień niespodziankę dla każdego w postaci plakietki życzliwości i cukierka z życzliwą sentencją z prośbą o przekazywanie sobie serdeczności i miłych słów nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Kolor żółty został uznany za kolor życzliwości, dlatego w szkole w tym dniu królował ten właśnie kolor.  W drodze plebiscytu uczniowie wybrali najżyczliwsze osoby w klasach. Oto oni:

KLASA 4 A:

 • Emil Machnik
 • Jakub Grams
 • Tomasz Franciszczok
 • Aleksandra Ledwoń
 • Maja Kowalska

KLASA 5 B:

 • Paulina Dewor
 • Zosia Damek
 • Maciej Jurys
 • Julia Knopik
 • Anita Czapla

KLASA 6 A:

 • Milena Broniarek
 • Oliwia Małecka
 • Natalia Filipiak
 • Zuzanna Kaczmarek
 • Patryk Grześczyk

KLASA 6 B:

 • Kornelia Arnold
 • Dominika Kos
 • Marko Matusek
 • Magda Mirowska
 • Dennis Prandzioch

KLASA 7 A:

 • Emilia Kamińska
 • Kamil Piskoń
 • Nadia Kadzioch
 • Maja Niedurny
 • Arkadiusz Pach

KLASA 7 B:

 • Kacper Pach
 • Kinga Pach
 • Lena Swatek
 • Antonina Turzyńska
 • Karol Kardas

KLASA 8 A:

 • Jakub Prandzioch
 • Paweł Wolframm
 • Kamil Zakrzewski
 • Maciej Obrzud
 • Martyna Baszta 

KLASA 8 B:

 • Maja Wołowczyk
 • Natalia Pyka
 • Julia Kaczorowska
 • Patrycja Pietrucha
 • Weronika Bryś

Najżyczliwszym gratulujemy! Bądźmy dla siebie dobrzy nie tylko od święta. Niech życzliwość będzie z Wami!

« z 3 »

                                                                                        

    Izabela Polak

                opiekun SU