Przydatne linki

  

  

Wiele osób marzy o podróżach, zwiedzaniu nowych miejsc, poznawaniu nowych kultur i ludzi. Na pytanie: „jak zostać podróżnikiem?”, na podstawie własnych doświadczeń, próbował odpowiedzieć Przemysław Supernak – podróżnik, fotograf i animator kultury, z którym mieli przyjemność się spotkać uczniowie naszej szkoły.

Podczas swojej prelekcji pod tytułem „Różnorodność świata”, zabrał ich w niezwykłą podróż po dalekich krajach. Opowiadał o życiu codziennym, obyczajach, geografii i przyrodzie mieszkańców Azji i Afryki.

„Ciekawi mnie nowe miejsce, ludzie, których widzę po raz pierwszy i wszystko, co z początku wydaje mi się obce i niezrozumiałe. Próbuję zrozumieć innego człowieka w dalekim kraju…” – tak mówił o swojej pasji podróżowania.

Spotkanie było okazją do wysłuchania ciekawych, bogato ilustrowanych opowieści o Chinach, Indiach, Birmie, Bali oraz żyjących tam ludziach, którzy różnią się od nas wyglądem, kolorem skóry, zwyczajami i upodobaniami. Była to wyjątkowa lekcja tolerancji wobec innych kultur oraz poszanowania świata natury. Dziękujemy Radzie Rodziców za możliwość zorganizowania tego wydarzenia.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza