21.11.2019 obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  To święto życzliwości zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. Dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i  owocnych relacji międzyludzkich.

Aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi. Jest to święto dla każdego, bo żeby wziąć w nim udział wystarczy zrobić coś miłego dla osób ze swojego otoczenia. Dlatego ekipa Samorządu Uczniowskiego przygotowała na ten dzień niespodziankę dla każdego w postaci plakietki życzliwości i cukierka z życzliwą sentencją z prośbą o przekazywanie sobie serdeczności i miłych słów nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Kolor żółty został uznany za kolor życzliwości, dlatego w szkole w tym dniu królował ten właśnie kolor.  W drodze plebiscytu uczniowie wybrali najżyczliwsze osoby w klasach. Oto oni:

KLASA 4 A:

• Julia Kaczorowska
  • Patrycja Pietrucha
  • Weronika Bryś

Najżyczliwszym gratulujemy! Bądźmy dla siebie dobrzy nie tylko od święta. Niech życzliwość będzie z Wami!

« z 3 »

Izabela Polak