Przydatne linki

  

  

“Niezwykły świat szycia i kroju – zabawy z igłą i nitką”. Głównym celem tej innowacji było nauczenie uczniów podstawowych umiejętności związanych z szyciem ręcznym i na maszynie oraz zachęcenie ich do twórczego działania. Uczennice podczas realizacji innowacji wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością, samodzielnością, współpracą i odpowiedzialnością. Nauczyły się obsługiwać maszynę do szycia, wykonywać proste ściegi ręczne i maszynowe, prasować i zaznaczać brzegi tkanin, dobierać kolory i wzory tkanin, mierzyć i oznaczać wymiary, rysować i wycinać wykroje, zszywać i ozdabiać różnymi dodatkami wykonywane rzeczy.

W ramach tej innowacji zrealizowano wiele ciekawych pomysłów, takich jak:

  • breloczki do torebki,
  • torebkę na ramię,
  • gumki do włosów,
  • skrzaty oraz ozdoby bożonarodzeniowe,
  • serduszka do hospicjum.

To wspaniałe, że dziewczęta mają okazję nauczyć się tych umiejętności i wykonać tak wiele pięknych rzeczy. Mamy nadzieję, że ta innowacja przyczyniła się do rozwijania ich kreatywności i umiejętności manualnych.

Kornelia Famuła
Izabela Polak