Przydatne linki

  

  

Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnej wrażliwości na potrzeby innych – zwłaszcza samotnych, seniorów, niepełnosprawnych. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły rozumiejąc te potrzebom, postanowili przygotować seniorom z obwodu szkolnego kartki świąteczne i świąteczne paczki. I tak uczniowie młodszych klas  z nauczycielkami wypiekali pierniczki i je lukrowali, wielu uczniów zareagowało na prośbę o przyniesienie z domu produktów na paczki dla seniorów, zarząd DINO wyraził zgodę na zbiórką świąteczną w dniu 02. grudnia, przy której dyżurowali wolontariusze pod opieką nauczycieli. Dzięki temu zaangażowaniu udało się przygotować i dostarczyć ponad 150 paczek, które z życzeniami świątecznymi wolontariusze roznieśli w dniach 14, 15 i 18 grudnia do seniorów i niepełnosprawnych z Kochanowic, Harbułtowic, Droniowic, Ostrowa, Lubocek i Swacioka. Było to tym łatwiejsze, że dzięki uprzejmości władz Gminy Kochanowice mogliśmy dojechać do odbiorców busem. Przekazano również ponad 50 kartek z życzeniami świątecznymi dla seniorów z Jawornicy, dla których paczki przygotowuje pani sołtys tej miejscowości.

W imieniu Pani Dyrektor i organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie tej akcji: za przekazanie produktów, za pomoc w ustaleniu list seniorów, za wypieczone pierniki, za przepiękne kartki świąteczne, za zaangażowanie wolontariuszy i nauczycieli. Wszystko to przyczyniło się do niezwykłego wzruszenia i radości osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, którzy przyjmując życzenia i paczki często mówili ze łzami w oczach: …” to o nas ktoś jeszcze pamięta?”

Tak, pamiętamy i znowu przyjdziemy.

Organizatorzy:
Duda Anna
Kamińska Mnich Dorota
Kardas Agnieszka
Spojda Katarzyna
Watoła Hanulok Małgorzata
Chmiel Piotr