Przydatne linki

  

  

Grudniowe święta sprawiają, że cały świat choć na chwilę się zatrzymuje. Każdy z niecierpliwością czeka na wigilijną kolację czy ubieranie choinki. Jedną z tradycji, którą zapoczątkował sam św. Franciszek z Asyżu są jasełka. Uczniowie klasy II b oraz IV a 22 grudnia przypomnieli wszystkim zebranym historię narodzenia Jezusa w Betlejem.

Było to nietypowe przedstawienie, bowiem świat ziemski mieszał się ze światem niebiańskim. Mieliśmy okazję obserwować przygotowania do świąt w niebie, wśród aniołów, jak i w tradycyjnej polskiej rodzinie. Całość dopełniła piękna dekoracja, magiczne tańce aniołów, popis pasterzy, oraz przepiękne kolędy i pastorałki w muzycznej aranżacji przygotowanej przez p. Dominika Matuska.

Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy, muzycy, piosenkarze oraz tancerze wprowadzili wszystkich zebranych w cudowny świąteczny klimat i nastrój. Słowa płynące ze sceny uświadomiły nam, na czym polega magia świąt : „Do Betlejem nie jest wcale tak daleko, ono jest na odległość ludzkiego serca. Jezus rodzi się w nas samych, w naszym sercu, kiedy wyciągamy swą rękę do drugiego człowieka…”.

Agnieszka Kardas
Małgorzata Watoła-Hanulok
Sylwia Benska