Przydatne linki

  

  

W ramach innowacji pedagogicznej „ Czytanie jest cool” 18 grudnia b. r. uczniowie klas

5 a oraz 5 b wraz z opiekunami: A. Babraj, W. Dyla, M. Golenia oraz M. Morawiak uczestniczyli w wyjeździe do MDK w Lublińcu na przedstawienie ”Mity greckie”, wystawione przez Poznański Teatr Aktora.

Ciekawe, humorystyczne i innowacyjne występy aktorów, uzupełnione bogatą scenerią, współczesną muzyką, pięknymi kostiumami aktorów, antycznymi maskami, pozwoliły widzom przenieść się w czasy starożytnej Grecji. Uczniowie poznali mity, legendy oraz opowieści o czynach, rozterkach, odwadze i życiu greckich bogów, bogiń i herosów: Ciekawe było odniesienie tych klasycznych opowieści do czasów współczesnych. Pokazało to, że mitologia jest źródłem ponadczasowych wartości i postaw, takich jak: odwaga, męstwo, miłość, poświęcenie.

Sztuka została pozytywnie odebrana przez uczniów. Miłym zaskoczeniem były dla nich teksty współczesnych piosenek oraz humorystyczny charakter przedstawienia.

Małgorzata Morawiak