Przydatne linki

  

  

Uczennice klasy VI b Małgorzata Kochel i Katarzyna Czudaj zajęły I miejsce w konkursie wiedzy ekologicznej pod nazwą „Ekologiczne łamanie główki”, zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej z terenu województwa śląskiego. Konkurs odbył się w dniu 9 października 2023 roku w Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie i obejmował zagadnienia z zakresu ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą form ochrony przyrody, segregacji odpadów, sposobów odżywiania się organizmów. Rozpoznawali także gatunki roślin oraz tropy zwierząt. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Alicja Babiuch