Przydatne linki

  

  

Labirynt pełen skarbów… i potworów! Sześciu dzielnych bohaterów wkracza do tej plątaniny korytarzy, by zdobyć skrytą tam fortunę, a każdy z nich ma innego asa w rękawie. Jednak skrzynie ze skarbami są zamknięte na klucz, a wszędzie jest pełno potworów. Komu więc uda się przechytrzyć rywali, pokonać potwory i zdobyć legendarny smoczy klejnot?

Z okazji Dnia Gier Planszowych 10 października 2023r. w ZS Kochanowice odbył się Turniej Karaka współorganizowany przez Stowarzyszenie „Lubigraje” pod patronatem Wydawnicta Albi, które również ufundowało nagrody dla zwycięzców.

W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karak, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów.

Do turnieju przystąpiło ponad 20 uczniów klas I-VII z których w dwóch etapach wyłoniono zwycięzców. Serdecznie im gratulujemy.

I miejsce – Miriam Bryś
II miejsce – Oskar Zakrzewski
III miejsce – Jan Koza

Katarzyna Spojda
Dorota Kamińska
Hanna Zakrzewska