Przydatne linki

  

  

W dniach 29 maja – 2 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b wraz z paniami : Anitą Menzel, Danutą Kaczugą, Ireną Droździok i Dorotą Kamińską-Mnich – przebywali na ZIELONEJ SZKOLE w Szczyrku. Góry powitały ich cudowną, letnią pogodą. Wspaniałe widoki, piesze górskie wędrówki, ogrom atrakcji i dużo śmiechu oraz dobrej zabawy – to wszystko towarzyszyło naszym podróżnikom. Każdego dnia otrzymywali oni sporą dawkę atrakcji. Wznosili się gondolami ponad szczyty gór i walczyli z falami w aquaparku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Były pyszne lody i mnóstwo zakupionych pamiątek. Uczniowie nie zapomną dyskoteki ze świecącymi balonami oraz rozgrywek piłkarskich. Zabawa była przeplatana sporą dawką wiedzy. Podróżnicy mieli możliwość poznać dzisiejsze i dawne zwyczaje i tradycje mieszkańców tych urokliwych stron.

Gospodarze Pensjonatu „Sasanka” ugościli uczniów „po królewsku”. Były piękne pokoje z łazienkami. A jedzonko? Pychaaaa… Goście mogli delektować się nawet swojskim ciastem i jeść pyszną kiełbasę prosto z ogniska (nie zabrakło też pianek).

Czas minął szybko. Pozostały wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, tęsknota za górami i chęć, by znów tam powrócić.

Anita Menzel