Przydatne linki

  

  

Z okazji 200-lecia kochanowickiego kościoła Gminna Biblioteka Publiczna w kwietniu ogłosiła konkurs plastyczno-literacki pt. „Legenda kościoła parafialnego
w Kochanowicach”.  Młodzież miała narysować komiks związany z legendą kościoła pw. św. Wawrzyńca w Kochanowicach. Uczniowie wykonali wiele ciekawych komiksów, a jury miało niemały kłopot z wybraniem najlepszych prac.

Autorką najciekawszego komiksu okazała się uczennica klasy 6a – OLIWIA GARBELA. W formie komiksu przedstawiła legendę „O dzwonie, który miał serce”.
W ramach nagrody otrzymała piękne wydanie najsłynniejszego polskiego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego. Pozostali uczestnicy również otrzymali symboliczne podziękowanie.

Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Watoła-Hanulok

Małgorzata Golenia