Przydatne linki

  

  

Są białe, czarne, łaciate, rude, pręgowane. Potrafią być tajemnicze, dzikie lub przemiłe. Wszystko musi być na ich warunkach. Takie są właśnie koty, które co roku obchodzą swoje święto. Koty to inteligentne zwierzęta, które pojawiają się w wielu domach na całym świecie. Ich wyjątkowość potwierdzają chociażby liczne filmiki w Internecie, które przedstawiają je w dość humorystycznych sytuacjach. Od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. To międzynarodowe święto, ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. Z tej okazji razem ze szkolną biblioteką zorganizowaliśmy koci konkurs polegający na wysyłaniu oryginalnych zdjęć naszych milusińskich. Całą galerię można zobaczyć poniżej. A najlepszym fotografem okazali się: Hania Staleronka i Bartosz Matusek. Gratulujemy.

Aneta Babraj
Piotr Jaroń
Mirosława Szymik