Przydatne linki

  

  

W tym miesiącu rozpoczęliśmy cykl warsztatów dla uczniów naszej szkoły, organizowanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Zajęcia w klasach 7 oraz 8a miały charakter prozawodowy, związany z wyborem przyszłego kierunku kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej. Celem zajęć była także edukacja uczniów dotycząca bezpiecznego korzystania z narzędzi ręcznych oraz urządzeń elektrycznych i  elektronicznych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas warsztatów uczniowie zastali podzieleni na grupy, w których mieli wykonać kwietnik, upiec gofry,  wypalić ozdobne wzory w drewnie oraz zaprogramować robota. Przy obróbce drewna wykorzystywane były takie narzędzia jak: piła ramowa kątowa, wyrzynarka stołowa, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, kątownik stolarski oraz zestaw tarników do drewna i papier ścierny. Do wypalania ozdobnych wzorów na sklejce brzozowej posłużyła uczniom wypalarka do drewna – pirograf. Grupa uczniów wykonująca gofry użyła wagi kuchennej, naczyń oraz gofrownicy. Ostatnia grupa uczniów zajęła się programowaniem robotów z wykorzystaniem zestawu LEGO Education SPIKE. Pomoc dydaktyczna stanowi połączenie tradycyjnych i cyfrowych modułów, elementów do konstruowania oraz intuicyjnego oprogramowania.

Nowoczesna pracownia ma charakter interdyscyplinarny, łączący w sobie wiele funkcji z zakresu techniki, nauk przyrodniczych, kulinariów, informatyki, doradztwa zawodowego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza