Przydatne linki

  

  

Uczniowie klasy VI b odbyli niecodzienną wycieczkę do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Opiekę nad grupą sprawowały panie Kornelia Famuła i Małgorzata Golenia. Młodzież poznawała historię oraz tradycje JWK w Lublińcu, miała możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, m.in. wykorzystywanego przez spadochroniarzy czy żołnierzy – nurków. Uczniowie zwiedzili Salę Tradycji JWK, gdzie zobaczyli np. pamiątki z misji wojskowych, w których brali udział żołnierze. Największą frajdę sprawiły dzieciom obserwowanie ćwiczących żołnierzy w cyfrowej wideostrzelnicy oraz możliwość posiedzenia w wojskowych samochodach.

Wszystkim tym atrakcjom towarzyszyły ciekawe opowiadania żołnierzy na temat służby w wojsku czy obsługi sprzętu.

Bardzo dziękujemy Jednostce Wojskowej Komandosów za serdeczne przyjęcie naszych uczniów.  

Małgorzata Golenia