Przydatne linki

  

  

4 października 2022 roku w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu- patrona zwierząt, przyrody oraz ekologii, w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych. Pamiętając, że troska o klimat i środowisko naturalne jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu, również jako szkoła dołączyliśmy do tego wydarzenia, które zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Tym samym dołączyliśmy do grona ponad 150 tysięcy osób w całym kraju, którym leży na sercu dbałość o środowisko naturalne i przyszłość naszej planety.

Ważną częścią akcji #SprzątamyDlaPolski jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywanie postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców a projekt codziennego dbania o naszą Ojczyznę poprzez troskę o lokalne środowisko wpisał się na stałe w nawyki Polaków. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Izabela Polak