Przydatne linki

  

  

Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie w ramach 11. edycji akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem pary prezydenckiej. Tradycyjnie w pierwszą sobotę września Polacy czytają klasykę polskiej literatury. W tym roku do lektury wybrano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.       

Nasi uczniowie w późniejszym terminie mieli okazję zaprezentować utwory wieszcza na deskach GCKiI w Kochanowicach. Pomysłodawczynią projektu była dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Kochanowicach p. Maria Hadzik.

Uczniowie klas 8c, 6b i 6a przedstawili wybrane ballady: „Świteziankę”, „Rybkę” i „Panią Twardowską”. Na zakończenie pani dyrektor odczytała balladę „Powrót taty”. Dopełnieniem tekstów była prezentacja zdjęć oraz rysunków przybliżających tematykę utworów przygotowana przez pracowników biblioteki.

Spotkanie to było okazją to lepszego poznania twórczości Adama Mickiewicza i przełamania tremy przed publicznym wystąpieniem.

M. Golenia

M. Watoła-Hanulok