Przydatne linki

  

  

W dniu 9 czerwca, uczniowie klas VIII wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez strażaków OSP w Kochanowicach. Zajęcia związane były z realizacją programu z doradztwa zawodowego oraz podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa. Stanowiły również kontynuację współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kochanowicach przerwaną w skutek pandemii. Strażacy zaprezentowali nam wyposażenie samochodu strażackiego oraz odzież, w którą ubierają się podczas akcji. Uczniowie mogli wsiąść do wozu oraz przymierzyć kombinezon ze wszystkimi akcesoriami. W ramach ćwiczeń utrwalono wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa: w razie pożarów wewnętrznych oraz podczas pracy w aparatach OUO,  przypomniano także podstawy udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Serdecznie dziękujemy pani strażaczce Ewie Puchalskiej oraz panom strażakom Krzysztofowi Pawełczykowi i Markowi Kaczorowskiemu za bardzo miłe przyjęcie oraz profesjonalne przygotowanie do spotkania.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza