Przydatne linki

  

  

Labirynt pełen skarbów… i potworów! Sześciu dzielnych bohaterów wkracza do tej plątaniny korytarzy, by zdobyć skrytą tam fortunę, a każdy z nich ma innego asa w rękawie. Jednak skrzynie ze skarbami są zamknięte na klucz, a wszędzie jest pełno potworów. Komu więc uda się przechytrzyć rywali, pokonać potwory i zdobyć legendarny smoczy klejnot?

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Turniej Karaka współorganizowany przez Stowarzyszenie „Lubigraje” pod patronatem Wydawnictwa Albi, które również ufundowało nagrody dla zwycięzców. Turniej był podsumowaniem zajęć kółka gier planszowych, które odbywały się podczas zajęć świetlicowych i były prowadzone przez Państwo Drynda.

W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karak, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów.

Do turnieju przystąpiło ponad 20 uczniów klas IV-VIII z których w dwóch etapach wyłoniono zwycięzców. Serdecznie im gratulujemy.

I miejsce – Wiktoria Drynda
II miejsce – Piotr Czudaj
III miejsce – Katarzyna Czudaj

1 czerwca klasy 4 i 5 wzięły również udział w zajęciach podczas który mogli zagrać w różne gry planszowe, dzięki czemu rozwijali umiejętność współpracy logicznego myślenia, a także dobrze bawili się rozwiązując zagadki, walcząc z potworami lub wykonując różne zadania.

Katarzyna Spojda
Dorota Kamińska