Przydatne linki

  

  

Escape room w szkole? Dlaczego nie? Z 27 na 28 maja 2022r. uczniowie obu świetlic brali udział w ,,Nocy w świetlicy”, której główną atrakcją był escape rooom. Uczniowie świetlicy dzieci młodszych przemienili się w tajnych agentów, którzy poszukiwali skradzionego dzwonka szkolnego, bez którego lekcje trwały by wieczność. Wyszukiwali i rozwiązywali zagadki, łamigłówki oraz zadania, aby zdobyć kod do sejfu, w którym został ukryty dzwonek.

Uczniowie świetlicy dzieci starszych wcielili się zaś w role detektywów i rozpracowali hakera, który włamał się do Mobi-dziennika i pozmieniał oceny na jedynki. Musieliśmy odzyskać kontrolę nad dziennikiem, gdyż wszystkim uczniom groziło powtarzanie roku. Dzięki wskazówkom i śladom pozostawionych przez hakera udało się dojść do celu.

Po rozwiązaniu łamigłówek wszystkie grupy zdobyły nagrody: torby bawełniane i pastele, które mieli za zadanie ozdobić, tak aby zapamiętać te noc na długo. Na kolację zjedliśmy pyszną pizze.

Chwilę przed północą zakończyliśmy rozgrywki gier planszowych, po których przebraliśmy się w piżamy. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci w śpiworkach oglądały bajki. Rano wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy pożywne śniadanie. Był czas również na podsumowanie całości imprezy oraz pożegnanie się.

Ta noc była pełna wrażeń!

Katarzyna Spojda
Justyna Niesłony
Joanna Piskoń
Dorota Kamińska