Przydatne linki

  

  

W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest innowacja pedagogiczna „Kulinarne podróże”. Głównym celem innowacji jest nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z gotowaniem. Takie zajęcia kulinarne dla młodzieży są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznanie świata, nieznanych dotąd kultur oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Mogą też poznawać  tradycyjną, polską kuchnię, a także egzotyczną kuchnię z różnych zakątków świata.

Niedawno podczas naszych zajęć kulinarnych przygotowaliśmy przepyszne kanapki na każdy dzień, omlety na dwa sposoby oraz aromatyczny krem pomidorowy z chrupiącymi grzankami. Nie zabrakło też zdrowych fastfoodów, czyli fishburgera oraz czegoś słodkiego tj. szyszki z ryżu preparowanego czy owocowego deseru. Poniżej zapraszamy na krótką fotograficzną relację.

Aneta Babraj
Kornelia Famuła