Przydatne linki

  

  

W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest innowacja pedagogiczna „Kulinarne podróże”. Głównym celem innowacji jest nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z gotowaniem. Takie zajęcia kulinarne dla młodzieży są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznanie świata, nieznanych dotąd kultur oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Mogą też poznawać  tradycyjną, polską kuchnię, a także egzotyczną kuchnię z różnych zakątków świata.

We wrześniu podczas naszych zajęć kulinarnych zrobiliśmy przepyszną sałatkę owocową oraz kolorowe koktajle a do tego gofry z bitą śmietaną. Październik również był dla nas pracowity, bo na naszych talerzach zawitała rozgrzewająca zupa góralska i przepyszne rollsy z tortilli. Poniżej zapraszamy na krótką fotograficzną relację.

A. Babraj
K. Famuła