Przydatne linki

  

  

23.05.2023r.odbyła się wycieczka rowerowa do zakładu krawieckiego ,,Gracja” w Lublińcu. W wycieczcie wzięły udział uczennice, które uczestniczyły w innowacyjnym programie ,,Niezwykły świat szycia i kroju – zabawy z igłą i nitką”. W trakcie zwiedzania zakładu zapoznane zostały z wyglądem i sposobem działania maszyn do szycia typu overlock, oglądały stół do krojenia ubrań oraz zapoznały się również z poszczególnymi stanowiskami pracy krawcowej. W trakcie zwiedzania szwalni dziewczęta mogły dowiedzieć się wiele ciekawych informacji związanych z produkcją danej rzeczy, np. koszuli, bluzki, czyli poznawały drogę ubrania od zamówienia klienta po wysyłkę już gotowego produktu. Oglądały także gotowe ubrania uszyte przez krawcową.  Ponadto dowiedziały się, ile trudu i wysiłku kosztuje uszycie ubrania.

Kornelia Famuła
Izabela Polak