Przydatne linki

  

  

Uczniowie klas VIa oraz VII w dniu 17 maja 2023 roku wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Bochni oraz Nowego Wiśnicza. W Bochni zwiedzili kopalnię soli, która jest polskim pomnikiem historii, a w 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to najstarsza kopalnia soli w Polsce. Atrakcją bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala poznać historię tego miejsca w niecodzienny sposób. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Po ekscytującym pobycie w kopalni soli uczniowie poznali historię zamku Wiśnicz, drugiej pod względem wielkości po Wawelu budowli obronnej w Małopolsce. Wielu emocji dostarczył także Bastion VR, który jest nowatorską i unikatową próbą przedstawienia historii zamku przy pomocy najnowszych technologii wizualnych. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus to swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Wycieczka do Bochni i Nowego Wiśnicza dostarczyła dużo niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. 

Opiekunowie
A. Babiuch
M. Koza
K. Spojda