Przydatne linki

  

  

28 kwietnia podczas uroczystej akademii uczniowie szkoły uczcili 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ustawy rządowej, regulującej organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych w 1791 roku na stany. Była to Konstytucja postępowa jak na owe czasy. Pierwsza w Europie, druga na świecie. Uczniowie klasy 5a pod kierunkiem p. Izabeli Polak i p. Kornelii Famuły przybliżyli postacie historyczne i okoliczności towarzyszące temu niezwykłemu wydarzeniu z 3 maja 1791 r.

Przekazujemy wielkie podziękowania uczniom klas: 4a, 4b, 5a, 6a, 8a, 8b, 8c za współorganizowanie tego ważnego wydarzenia.

                                                                                                                                   Izabela Polak

                                                                                                                                   Kornelia Famuła

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA