Przydatne linki

  

  

W dniu 21 marca br. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w Dniu Profilaktyki. W tym roku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne zajęcia profilaktyczne, które przeprowadzili zaproszeni goście:
– Nadleśnictwo Herby (ochrona terenów leśnych),
– Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (profilaktyka zdrowotna),
– Komenda Powiatowa Policji (odpowiedzialność karna nieletnich),
– Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna („Jak radzić sobie ze stresem?”; „Nie hejtuję! Reaguję”)
– Dietetyk (zdrowe odżywiane),
– Psychoprofilaktyk („Agresywnie? Asertywnie”; „Higieniczny Internet”)

Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, przeprowadzone w atrakcyjnej formie. Uczniowie z zaaranżowaniem brali udział we wszystkich przygotowanych aktywnościach. Dodatkowo uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty profilaktyczne, które zostaną wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Natomiast uczniowie klas 7-8 obejrzeli wartościowy film pt. „Cudowny chłopak”, który opowiada o historii chorego chłopca i jego rodziny. Dziesięcioletni August cierpi na chorobę genetyczną, jego twarz jest zdeformowana. Historia chłopca rozpoczyna się w momencie, kiedy chłopak musi iść do szkoły. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to coś więcej, niż tylko wygląd zewnętrzny…

Składamy serdecznie podziękowania Wszystkim zaproszonym Gościom, przedstawicielom ww. Instytucji za przeprowadzenie zajęć oraz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe.

Dorota Kamińska-Mnich
Izabela Polak
Anna Duda
Wioletta Dyla