Przydatne linki

  

  

            12 kwietnia klasy szóste uczestniczyły w spektaklu teatralnym „W krainie mitów” zrealizowanym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie odbyło się w MDK w Lublińcu.  Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: p. Małgorzata Watoła-Hanulok, p. Hanna Zakrzewska i p. Małgorzata Golenia.

Sztuka prezentowała losy niesfornych urwisów Oli i Michała, którzy podczas wycieczki do muzeum przez przypadek otworzyli puszkę Pandory i tym samym przenieśli się do starożytności. Spotkali tam wiele mitycznych postaci, m.in. Pytię, Syzyfa i Prometeusza oraz nauczyli się szacunku do czasów minionych.

Interesujące kreacje aktorskie, kostiumy, muzyka oraz efekty multimedialne bardzo podobały się młodym widzom, o czym świadczyły ich gromkie brawa. Na zakończenie aktorzy zaprosili chętnych uczniów do zabawy w kalambury, które były związane z tematyką widowiska. Wśród uczniów znalazł się Tymoteusz Fronczek, który świetnie poradził sobie z zadaniami aktorskimi.

Wyjazd na spektakl był ciekawą lekcją wzbogacającą wiedzę o starożytnej literaturze, historii i kulturze.

Małgorzata Golenia

Małgorzata Watoła-Hanulok