Przydatne linki

  

  

5 kwietnia na uroczystej akademii uczniowie opowiedzieli i pokazali, jak przyjście wiosny i Wielkanoc świętuje się na Śląsku.

Święta Wielkanocne to czas wielkich przygotowań: malowania pisanek, pieczenia bab i mazurków czy strojenia wielkanocnych koszyczków. To jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Święta te są nie tylko symbolem zwycięstwa dobra nad złem, ale przede wszystkim nośnikiem wielu rodzinnych wartości i tradycji.

W śląskich domach od wielu pokoleń kultywuje się wielkanocne obyczaje. Wspólne spotkania z rodziną, modlitwa rozpoczynająca śniadanie wielkanocne, dzielenie się święconym jajkiem, śmigus-dyngus to nieodłączne elementy Wielkanocy.

„Szanujmy tradycje, celebrujmy Wielkanocne Święta, niech młode pokolenie też o nich pamięta. Alleluja!”

Agnieszka Kardas

Małgorzata Watoła- Hanulok

Małgorzata Golenia

Anna Osińska

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii zdjęć.