Przydatne linki

  

  

Drugiego kwietnia świętujemy  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest od 1967 roku w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Tego dnia warto jeszcze bardziej niż zwykle poświęcić czas na czytanie, przypomnieć sobie piękne baśnie Andersena albo udać się do biblioteki i wypożyczyć ciekawą książkę.

            Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najciekawszą okładkę ulubionej lektury szkolnej. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, znajomością treści, własną interpretacją, do tego uruchomić swoją wyobraźnię i stworzyć oryginalną pracę. Okładki mogły być wykonane w dowolnej technice. Okazało się, że mamy bardzo zdolnych młodych grafików, świetnie znających treść utworu.

W kategorii klas 4-6 zwyciężyli:

  • I MIEJSCE ex aequo Marta Pradelok z klasy 5b oraz Lena Gałuszka z klasy 6a
  • II MIEJSCE Szymon Garbela z klasy 4a
  • III MIEJSCE Paweł Majciejczyk z klasy 4a

Wyróżnienie:

  • Piotr Imiołczyk z klasy 5a
  • Marta Kopycka z klasy 6b

W kategorii klas 7-8:

  • I MIEJSCE Agnieszka Matusek z klasy 8c
  • II MIEJSCE Martyna Machnik z klasy 8c
  • III MIEJSCE Michał Ledwoń z klasy 8c

Wyróżnienie:

  • Magdalena Kasalik z klasy 7

            Laureatom serdecznie gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

Małgorzata Watoła-Hanulok

Małgorzata Golenia

Małgorzata Morawiak