Przydatne linki

  

  

Miesiąc październik rozpoczęliśmy od Dnia Osób z Afazją Rozwojową (1.10.22 r.), Światowego Dnia osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (6.10.22 r.) oraz Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10.10. 22 r.).

Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się czym jest Afazja Rozwojowa i Mózgowe Porażenie Dziecięce. Poznali trudności i ograniczenia, które niosą ze sobą osoby z tymi schorzeniami oraz w jaki sposób możemy ich wspierać i im pomagać.

Klasa 4a wsparła również fundację Kolorowy Świat w akcji #17 milionów na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. Z tej okazji uczniowie ubrali się na zielono i zamienili się w liczbę 17, jako akt solidarności z chorymi. Uczniowie uczestniczyli także w specjalnych zajęciach, na których w formie filmiku, zostali im zaprezentowani niepełnosprawni artyści, tworzący obrazy za pomocą ust czy nóg. Następnie dzieci same próbowały stworzyć rysunek bez użycia rąk, co okazało się nie łatwym wyzwaniem.  Na koniec klasa wykonała zielone serduszka, na gazetkę szkolną.

Kolejnym działaniem w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji był obchodzony w naszej  szkole dnia 11.10.22 r. Dzień Świadomości Dysleksji.  Uczniowie  jak i rodzice mieli możliwość zapoznania się z informacjami o dysleksji, które otrzymali przez MobiDziennik oraz umieszczonych na gazetkach. Na zajęciach  klasa czwarta rozwiązywała specjalne karty pracy, a wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w szkolnej zabawie „Tropiciele ortografii” zorganizowanej na przerwach. Zwycięzcami rozgrywki zostały:

Milena Karmańska VIII c, Milena Demarczyk VIIIc, Hanna Hanszla IVa. Gratulujemy!!!

Koordynatorzy projektu: Wioletta Dyla, Sylwia Benska, Dorota Kamińska- Mnich