Przydatne linki

  

  

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Inicjatywa jest wspierana przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i wszelkie inne miejsca dla graczy. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.

W naszej szkole w tym dniu uczniowie mogli zagrać w różnorodne gry planszowe na specjalnie przygotowanych stanowiskach oraz w gry wieloformatowe na korytarzach w budynku B. Odbyły się także specjalne warsztaty z grami planszowych przeprowadzone przez Stowarzyszenie „Lubigraje”. Wśród uczniów klas 4-8 wyłoniono tych którzy najlepiej znają naszą szkołę w wielkiej grze terenowej „Kto najlepiej zna naszą szkołę?”. Zwycięzcami zostali Kacper Pietrucha i Michał Ledwoń, drugie miejsce zajęła Milena Karmańska a trzecie Milena Demarczyk. Serdecznie im gratulujemy.

Organizatorzy:
Justyna Niesłony
Katarzyna Spojda
Hanna Zakrzewska
Joanna Piskoń