Przydatne linki

  

  

Uczniowie klas VIa oraz VII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do planetarium w Chorzowie, które jest obecnie jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. Prezentowane w planetarium zagadnienia związane są z trzema dziedzinami nauki: sejsmologią, meteorologią i astronomią. Stanowiska ekspozycyjnie nie tylko pokazują różne zjawiska fizyczne, ale także dają możliwość  ich doświadczenia. Nowoczesny system projekcyjny pozwala wyświetlić na sferycznym ekranie około 100 milionów gwiazd. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych – „Fascynujący kosmos” oraz w projekcji filmowej „Explore”. Poznali prawa pozwalające na eksplorację kosmosu i lądowanie na Księżycu. Dowiedzieli się także, co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym, jak zmierzyć odległości we Wszechświecie oraz gdzie szukać odległych galaktyk.

Opiekunowie:       
Alicja Babiuch       
Mariusz Koza        
Hanna Zakrzewska