Przydatne linki

  

  

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku szkolnym 2022/2023 Zespół Szkół w Kochanowicach zakwalifikował się do konkursu. Został wybrany spośród 300 szkół z Polski.

25 lipca br. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło piątą edycję konkursu Do Hymnu. Przesłuchania konkursowe zaplanowane zostały w terminie od 3 października do  25 listopada.  W konkursie szkoły rywalizują o atrakcyjne nagrody finansowe. Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.
W tym roku wśród siedmiu pieśni hymnicznych znajduje się Bogurodzica, Gaude Mater Polonia, Rota, Marsz Polonia, Marsz I Brygady, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny oraz Żeby Polska była Polską.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego