Przydatne linki

  

  

Już po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach stało się gospodarzem ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której patronuje prezydent RP z małżonką. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Gminna Biblioteka Publiczna. W tym roku zostały odczytane fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wśród osób czytających znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: p. Katarzyna Spojda i p. Justyna Niesłony oraz dwie uczennice klasy VI b: Zofia Babiuch i Lena Żółtańska.

Odczytywanym fragmentom poezji naszego wieszcza narodowego towarzyszył piękny pokaz slajdów przygotowany przez panie z biblioteki.

Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

M. Golenia