Przydatne linki

  

  

Dnia 03.06  uczniowie klas czwartych i piątych  spotkali się z Panią Moniką Slizowską; korektorką, redaktorką i pisarką. Pani Monika przyjechała z Krakowa, z Wydawnictwa „Skrzat”. Opowiedziała dzieciom o procesie powstawania książki,  pokazała skład, czyli sposób składania egzemplarzy, wskazała na osoby pracujące przy powstawaniu książki..

Następnie pani Monika opowiedziała o swoim pierwszym utworze dla  młodych czytelników: „O Meli, radiu z pieca i jamniku, który robi, co chce” o tym jak powstał pomysł na jego napisanie, bohaterowie, taki a nie inny plan wydarzeń.

Uczniowie, pracująć w grupach, wykonali ćwiczenie z pisania kreatywnego, dopisując historię do podanego zdania.

Spotkanie przebiegło w niezwykle przyjemnej, ożywionej atmosferze.Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu.

p. Anna Korab