Przydatne linki

  

  

Nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami za udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2021” upamiętniającej 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia. W tym roku szkolnym przyłączyli się do niej uczniowie klas: Vb, VIII a oraz VIII b. Ósmoklasiści obejrzeli przygotowany przez organizatorów akcji film edukacyjny  „Co za historia – Powstanie Warszawskie”, natomiast uczniowie piątej klasy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”.  Uczestnicy poznawali sylwetki powstańców,  rozmawiali o wartościach, a chętni uczniowie przygotowali laurki dla Powstańców Warszawskich.

Zajęcia tematyczne i  rozmowy o wartościach były dla młodego pokolenia ważną lekcją  historii i patriotyzmu.

M. Golenia