Przydatne linki

  

  

Co roku w dniach 8-15 maja, w Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W naszej szkole świetlice szkolne postanowiły włączyć się do tych obchodów. Z tej okazji odbyły się różnorodne zajęcia promujące czytelnictwo, uczniowie przygotowali słownik wyrazów zapomnianych, słownik homonimów, polecali swoje ulubione książki, a także odwiedzili bibliotekę szkolną oraz Bibliotekę Gminną, gdzie Pani Maria Hadaś przeprowadziła zajęcia biblioteczne. Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do czytania polecanych książek.

Katarzyna Spojda
Justyna Niesłony
Joanna Piskoń