Przydatne linki

  

  

W dniu 19.04 2022r część zuchów i harcerzy  z WDH „Czarne Orły” oraz dzieci z przedszkola i szkoły w Kochanowicach w ramach cyklu programowego” Razem bawić się weselej” wybrali się na wycieczkę do Katowic. W programie było między innymi zwiedzenie Muzeum Historii Katowic  gdzie przewodnicy w bardzo ciekawy sposób przedstawili historię powstania Katowic. Poznaliśmy historię Katowic od momentu kiedy były one wsią do dzisiejszego dnia. Zwiedziliśmy także wnętrza mieszkań, które znajdowały się niegdyś w katowickiej kamienicy w latach ubiegłego wieku.

Następnie udaliśmy się do kina w Cinema City na projekcję filmu. Część uczestników udała się na Oskarową produkcję „Moje magiczne Encanto”, zaś reszta uczestniczyła w projekcji filmu „ Zaginione Miasto”. Oba filmy wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Wracając do domu podsumowaliśmy przebieg całego dnia oraz podzieliliśmy się swoją opinią na temat odwiedzonych miejsc. Jedno głoście stwierdziliśmy, że ten jednodniowy wypad należy do bardzo udanych.

Ewa Majczak