Przydatne linki

  

  

Uczniowie klas ósmych na zajęciach doradztwa zawodowego odbyli wycieczkę tematyczną do zakładu produkcyjnego Rolimpex, której celem było poznanie lokalnego rynku pracy.

Wytwórnia zajmuje się produkcją mieszanek paszowych pełnoporcjowych i uzupełniających. Firma produkuje pasze sypkie i granulowane, które z wytwórni dostarczane są do klientów luzem i w opakowaniach. Posiada także zaplecze magazynowo – techniczne wraz z bocznicą kolejową, co pozwala na prowadzenie handlu i obrót surowcami. Celem wycieczki było poznanie roli zakładu pracy w rozwoju gospodarczym regionu. Uczniowie zapoznali się ze stanowiskami pracy w przedsiębiorstwie oraz technologią produkcji. Czynniki te są bardzo istotne przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Opiekunowie
Alicja Babiuch
Mariusz Koza