Przydatne linki

  

  

W miesiącu październiku, uczniowie klas 1-8 mogli wziąć udział w akcji „Kasztanobranie”, otrzymując w zamian wsparcie finansowe od firmy, która skupuje i przerabia na dużą skalę owoce kasztanowca i przekazuje do firm farmaceutycznych. Ciemnobrązowe nasiona kasztanów zawierają bardzo poszukiwaną substancję (escynę), która pomaga uszczelniać naczynia krwionośne, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Jest ona niezbędna m.in. do produkcji leków na żylaki. Kasztany można było zbierać w pojedynkę lub całymi rodzinami, świetnie się przy tym bawiąc i mile spędzając czas z bliskimi. Zebraliśmy w sumie 919 kg kasztanów! W klasach 1-3 największe zbiory poczynili uczniowie klasy 2a- 130 kg (wych. p. Anita Menzel), w klasach 4-8 najwięcej uzbierali uczniowie klasy 7a- 120 kg (wych. p. Justyna Koza). Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy przyjemnego korzystania ze zdobytych środków finansowych.

        Izabela Polak

                                                                                                                                       Opiekun SU