Przydatne linki

  

  

Mimo trwającego jeszcze nauczania zdalnego i braku dzieci na szkolnych korytarzach i w klasach, biblioteka przygotowuje się do powrotu uczniów do szkoły, pozyskując nowe książki.

Dzięki Akcji „Podaruj Książkę Bibliotece Szkolnej”, licznym darczyńcom i miłośnikom książek oraz Prowizjom księgozbiór biblioteczny powiększył się o wiele interesujących pozycji z działu literatury popularnonaukowej, słowniki, leksykony, poradniki oraz literaturę dla dzieci i młodzieży.

Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się osobiście, ale nim to nastąpi chciałam zaprezentować Wam kilka Nowości, które czekają na Was na bibliotecznych półkach.

Klasy 1 – 3

Śmiałek to mały pingwinek, który od urodzenia wyróżniał się spośród stada. Pewnego dnia, uciekając przed drapieżnikiem, oddalił się od kolonii pingwinów i znalazł się w niebezpieczeństwie. Z opresji uratowała go mała dziewczynka o imieniu Asia, która przebywała na Antarktydzie z rodzicami – naukowcami. W tym samym czasie miał miejsce wyciek ropy z tankowca do oceanu. Wszyscy polarnicy zajęli się minimalizowaniem skutków katastrofy i pomocą bezbronnym zwierzętom. W pomoc zaangażowała się również Asia. Jak potoczy się los poszkodowanych pingwinków i czy naukowcom uda się zapobiec katastrofie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w bogato ilustrowanej książce „Śmiałek. Na pomoc pingwinkom”

 

Najpiękniejsze Mity Greckie

Seria sfabularyzowanych wersji mitów greckich. Dzięki tej serii młodzi czytelnicy poznają historię greckich bogów, herosów, ulubieńców mieszkańców Olimpu, a także z pozoru zwykłych ludzi.

 

 

Klasy 4 – 6

Kocie historie”

Autor: Tomasz Trojanowski

Herman, Zofia i Gienek to koty mieszkające w domu Dużego, który ma do nich anielską cierpliwość. Jego pupile uwielbiają, gdy coś się dzieje, a kiedy jest zbyt nudno wpadają na szalone pomysły. Hucznie obchodzą Dzień Kota, a gdy ktoś ukradnie im sprzed nosa urodzinowy obiad, potrafią zamienić się w detektywów.

„Kocie historie” to pełna ciepła i humoru książka o kotach, których największym marzeniem jest znaleźć się w świecie, w którym ludzie są dobrzy, a drzwi lodówki zawsze otwarte.

„0 : 1 dla Korniszonka”

Autor: Grażyna Bąkiewicz

Czarodziej o imieniu Mietek musi się ukrywać, więc chowa się w pokoju Korniszonka, swojego najlepszego przyjaciela. Żeby było bezpieczniej przybiera postać chłopca – i teraz są dwa „Korniszonki”. Wyglądają identycznie, tylko ten udawany jest grzeczniejszy i trochę lepiej się uczy. A którego wolą rodzice? Czy prawdziwy Korniszonek – leniuszek i cwaniak – ma w ogóle szanse wygrać z irytującym lizusem?

Klasy 7 – 8

„Happy Girl Lucky. Historia Szczęściary”

oraz „Happy Girl Lucky. Daleka od ideału”

Autor: Holly Smale

Obie części pochodzą z serii „The Valentines”, a ich bohaterkami są nastoletnie siostry Hope, Faith oraz Mercy posiadające można powiedzieć wszystko o czym marzy bardzo wielu: sławę, pieniądze, urodę i do tego odnoszą same sukcesy.

W pierwszej części „Happy Girl Lucky. Historia Szczęściary” główna bohaterka Hope pragnie przede wszystkim miłości i nie ma znaczenia, jak daleko musi się posunąć, aby ją znaleźć.

W drugim tomie „Happy Girl Lucky. Daleka od ideału” główna bohaterka Faith podobnie jak siostry posiada prawie wszystko, ale nie zależy jej na życiu jakie prowadzi. Najbardziej na świecie pragnie życia spokojnego, z dala od kamer i blasku fleszy. Istnieje tylko jeden problem: nikogo z jej słynnej rodziny to nie interesuje, a marzenia dziewczyny wydają się wszystkim dziwne i niezrozumiałe.

Mirosława Szymik