Przydatne linki

  

  

Uczniowie Szkoły Podstawowej w dniu 08 listopada br. z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości. Przygotowany program artystyczny na tę okazję miał wyrazić wdzięczność poprzednim pokoleniom narodowych bohaterów, którzy z miłości do Ojczyzny zdobywali się na największe ofiary do poświęcenia życia, by w powstaniach i wojnach odzyskiwać utraconą przez Polskę niepodległość. Przygotowana akademia to także pobudzanie ducha patriotyzmu we współczesnym młodym pokoleniu, które zachęcone przez szkolną orkiestrę z dumą odśpiewało nie tylko Hymn Państwowy, ale i wiele pieśni patriotycznych. Niezwykle poruszający śpiew wszystkich uczniów, nauczycieli i gości był świadectwem umiłowania Ojczyzny i dumy z bycia Polakiem. Scenariusz uroczystości zawierał także element szacunku do flagi państwowej, która przy dźwiękach werblów została wprowadzona przez poczet flagowy, przygotowany na tę uroczystość. Walorem patriotycznym była również przepiękna i wymowna dekoracja w białoczerwonych barwach i galowy strój uczniów.  Nastrój Święta Niepodległości w nieznacznym stopniu oddaje Galeria zdjęć, do której zapraszamy.

Organizatorzy