Przydatne linki

  

  

Uczennica Zespołu Szkół w Kochanowicach – Magdalena Huć zajęła III miejsce w Wojewódzkim Finale Konkursu Wiedzy Historycznej „Ziemie województwa śląskiego w obliczu niepodległości – wydarzenia sprzed 100 lat”.

Zmagania finałowe odbyły się 4 grudnia w siedzibie RODN „WOM” w Katowicach. Brali w nim udział reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z miast województwa śląskiego. Uczniowie musieli stawić czoło wielu zadaniom, za które mogli uzyskać aż 70 punktów. Uczestnicy zetknęli się z tekstami źródłowymi, rozpoznawaniem postaci na ilustracjach, porządkowaniem wydarzeń pod kątem chronologicznym itp.

W czasie, kiedy jury sprawdzało prace, uczestnicy i towarzyszący im nauczyciele, rodzice wysłuchali wykładów prof. dr hab. Dariusza Nawrota – Listopad 1918 roku w Zagłębiu Dąbrowskim, dr hab. Lecha Krzyżanowskiego – Śląsk Cieszyński w latach I wojny światowe i prof. dr hab. Dariusza Złotkowskiego – Ziemia częstochowska w 1918 roku. Magdalena zajmując III miejsce w swojej kategorii otrzymała tytuł laureata w/w konkursu. Serdecznie gratuluje.

 Mariusz Żymierski