Dnia 21 marca 2019 roku w naszej szkole, odbyły się obchody Dnia Profilaktyki połączone z Pierwszym Dniem Wiosny. Na ten dzień każdy czeka z utęsknieniem, więc  obchodziliśmy go w nietuzinkowy sposób.
Priorytetem imprezy była integracja jak również zachęcenie do zdrowej rywalizacji między sobą. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w nietypowych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Przez dwie godziny mogli spróbować swoich sił oraz umiejętności w takich konkurencjach jak: gry planszowe, łamigłówki matematyczne, rozgrywki szachowe, zajęcia plastyczne, zajęcia czytelniczo-plastyczne, tenis stołowy, koszykówka oraz siatkówka.
Po  tych zajęciach wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyły się różnego rodzaju rozgrywki sportowe pomiędzy klasami. Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostały ogłoszone wyniki, a zwycięzcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. W przerwach między rozgrywkami czas w sali umilał nam zespół taneczny ,,Endorfina”, który swoją pozytywną energią zachęcał do wspólnej zabawy .
Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Sprawił ogromną satysfakcję nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Udowodnił, że zajęcia w szkole nie muszą być nudne, ale mogą wzajemnie integrować, uczyć oraz być sposobem na wspólne spędzanie czasu.  Po zakończeniu imprezy wszyscy zadowoleni odjechali do domów.

Famuła Kornelia

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA OBEJRZEĆ W ZAKŁADCE GALERIA