Przydatne linki

  

  

W dniach 26 luty – 1 marzec br. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w licznych zajęciach profilaktycznych oraz edukacyjnych w ramach Tygodnia Profilaktyki.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa Herby, uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach dotyczących radzenia sobie z emocjami, które przeprowadziła Pani psycholog z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu, natomiast uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach warsztatowych „Z pracą za pan brat” prowadzonych przez pedagoga z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu oraz prelekcji prowadzonej przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Ponadto każda z klas uczestniczyła w zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowotnej prowadzonych przez pracownika Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zdrowie, jak ważna jest higiena rąk w celu zapobiegania wielu chorobom.

Wszyscy uczniowie brali także udział w zajęciach pt. „Co to jest CIT?”, które zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej w Lublińcu. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie atrakcje turystyczne oraz zabytki warto zwiedzić w Lublińcu.

Dorota Kamińska-Mnich
Anna Duda