Przydatne linki

  

  

Dnia 8 stycznia 2024 roku uczniowie klasy 4 b wraz z opiekunami M. Morawiak i M. Szymik uczestniczyli w spektaklu muzycznym „Chłopcy z Placu Broni” opartym na powieści Ferenca Molnara.

Aktorzy wrocławskiego teatru „A czemu?” w ciekawy sposób przedstawili historię Nemeczka oraz jego przyjaciół, którzy dzielnie bronili Placu Broni- miejsca, które było dla nich niezwykle ważne, w którym spędzali czas po lekcjach, bawili się, grali, czuli się wolni i niezależni. W bohaterski sposób walczyli ze swoim wrogiem, grupą „ czerwonoskórych”, którzy zaczęli rywalizację o ich teren. Chłopcy dzielnie stanęli do walki. Bronili tego, co należało do nich.

Sztuka w przepiękny sposób pokazała czym jest przyjaźń, honor, poświęcenie, odwaga, patriotyzm, zaangażowanie we spólną sprawę- walkę o swoją „ małą ojczyznę”.

Ciekawe dialogi aktorów doskonale uzupełniała scenografia, muzyka, piosenki oraz gra świateł. Uczniowie z zadowoleniem opowiadali swoje wrażenia po obejrzeniu spektaklu.

Małgorzata Morawiak
Mirosława Szymik