Przydatne linki

  

  

Czas przedświąteczny to najlepszy okres, aby uświadomić dzieciom, jak pomóc potrzebującym. „Mała ojczyzna” to najbliższy nam świat, obrzędy, ale także ludzie. Swoje przywiązanie do regionu można również udowodnić poprzez pomoc seniorom. W ramach akcji „Świąteczna Paczka dla Seniora” chcemy wesprzeć osoby starsze i samotne mieszkające w naszej miejscowości.

Uczniowie klasy IIb oraz IVa  uczestniczący w innowacji „Kochanowice – moja mała ojczyzna” własnoręcznie przygotowali świąteczne pierniki dla seniorów. Zapach cynamonu, imbiru, miodu, przypraw korzennych od zawsze kojarzył się ze świętami. Nazwa „piernik” pochodzi od staropolskiego słowa „pierny”, czyli „pieprzny”. Chcemy pielęgnować dawny obyczaj, a zarazem sprawić radość starszym osobom. Wedle zwyczaju przygotowujemy pierniczki wcześniej, aby miały czas zmięknąć oraz nabrać nieco charakteru. I tym małym, i tym dużym kucharzom dopisał bardzo dobry humor, a liczba pierników rosła w mgnieniu oka.

Pięknie polukrowane i zapakowane pierniki zostaną dołączone do świątecznych paczek dla seniorów z Kochanowic, Lubocek i Ostrowa.

M. Watoła-Hanulok
A. Kardas