W kwietniu uczniowie klas czwartych wzięli udział w projekcie wymiany kartek w języku niemieckim z wybranymi szkołami na terenie kraju np. Częstochowa, Szczecin, Międzybórz, Radzymin.

Celem projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia, zwiększanie motywacji do nauki języka niemieckiego, uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka niemieckiego, poszerzanie słownictwa poprzez różnorodne formy pracy z językiem obcym oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego poszukiwania potrzebnych informacji.

Uczniowie na lekcji języka mniejszości narodowej niemieckiego, przygotowali własnoręcznie robione kartki wraz z życzeniami, które wysłaliśmy do wybranych szkół.

Nasza szkoła również otrzymała piękne kartki, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.
Mamy nadzieję, że wymiana kartek w języku niemieckim, będzie kontynuowana w następnym roku szkolnym.

Koordynatorzy
Wioletta Dyla