Ziemia jest planetą na której możliwe jest życie przede wszystkim ze względu na obecność wody, a sam człowiek składa się z około 80% wody i nie może przeżyć bez wody dłużej niż 3 dni. Woda lecąca z kranu jest dla mieszkańców globalnej Północy dobrem oczywistym.  Niestety według danych ONZ na niedostatek wody wciąż cierpi ponad 40% światowej populacji (źródło: https://ekologia.ceo.org.pl/content/swiatowy-dzien-wody).

Dlatego tak ważne jest, żeby wciąż o tym przypominać i uświadamiać ludziom konieczność oszczędzania wody. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły postanowili przypomnieć o tym ubierając tego dnia biało-niebieską odzież i zachęcając do działań proekologicznych odpowiednimi hasłami. Co można zrobić? Wciąż o tym powtarzać i zacząć od małych gestów:

• Zakręcaj wodę przy myciu zębów
  • Wybierz prysznic zamiast wanny
  • Zbieraj deszczówkę do podlewania roślin
  • Napraw cieknący kran
  • Wykorzystuj wodę ponownie (np. z kąpieli do mycia podłóg)
  • W czasie gotowania używaj pokrywek
  • Nie myj warzyw pod bieżącą wodą (zrób to w misce)
  • Pakuj pralkę i zmywarkę do pełna i używaj eko programów
  • Jedz mniej mięsa

opiekun SU Izabela Polak