Przydatne linki

  

  

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając bajki rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy, dlatego aby wzbogacić o odrobinę fantazji szkolne życie świetlica zorganizowała Dzień Bajki.

Tego dnia uczniowie mogli przyjść w przebraniach swoich ulubionych bajkowych postaci. Na przebranych czekały słodkie niespodzianki, bajkowa fotobudka, quizy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, wata cukrowa, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

Zapraszamy do galerii zawierającej zdjęcia z tego niesamowitego dnia.

Organzatorzy:
Joanna Piskoń
Justyna Niesłony
Katarzyna Spojda