Przydatne linki

  

  

Wakacje dobiegły końca, a nasza świetlica wraca z masą nowych, ciekawych akcji, konkursów i zajęć. Z początkiem września odbyła się impreza pt. ,,Pasowanie na Świetliczaka”, która miała na celu przyjęcie do grona świetlików uczniów klas pierwszych. Po ceremonii dzieci otrzymały medale oraz dyplomy. Nowością będzie Innowacja pedagogiczna ,,Savoir-vivre, bon ton czy kindersztuba- szkoła dobrych manier”, która będzie towarzyszyła nam od października w trakcie zajęć świetlicowych.

W tym roku również włączyliśmy do planu pracy naszej świetlicy obchody świąt nietypowych. Mamy już za sobą: Dzień Kropki, Dzień Emotikony, Dzień Jabłka, Dzień Pieczonego Ziemniaka, Dzień Chłopaka i Międzynarodowy Dzień Zwierząt.  Przy okazji świętowania dnia jabłka dzieci przygotowały wraz z dziewczynami z wolontariatu klasy ósmej- ryż z jabłkiem i cynamonem, a z okazji dnia pieczonego ziemniaka- swojskie frytki. Dzieci aktywnie i z przyjemnością uczestniczą w obchodach świąt nietypowych, ponieważ zdobywają wiedzę, rozwijają własną kreatywność, umiejętności kulinarne oraz uczą się współpracy w grupie.

Nasza świetlica chętnie bierze udział w różnych akcjach. W tym roku już włączyliśmy się do ekologicznej akcji zbierania pustych tubek po kleju AMOS oraz do akcji Kinder Mleczna Kanapka- przerwa na wspólne czytanie, w której staramy się zdobyć unikalną kolekcję książek Michała Rusinka.  Zachęcamy Was do udziału w organizowanych akcjach świetlicy dzieci młodszych.

Joanna Piskoń
Justyna Niesłony